Zaznacz stronę

Wróciliśmy z zawodów Formula Student odbywających się w Holandii. Zawody nie do końca poszły po naszej myśli, przez drobne nieścisłości regulaminowe inspekcja techniczna przedłużyła się co uniemożliwiło nam podjęcia zmagań w konkurencjach dynamicznych takich jak Skidpad, AutoCross, Acceleration.

Po poświęceniu sporej ilości czasu w Pit-Lane udało nam się spełnić wygórowane wymagania stawiane przez sędziów pozwalając nam tym samym na przystąpienie do najbardziej punktowanej ale i jednocześnie najtrudniejszej konkurencji jaką jest Endurance. Konkurencję tą udało nam się ukończyć z bardzo dobrymi czasami pokazując wysoki poziom przygotowania konstrukcji.

Ostatecznie post inspekcja wykazała zbyt duży luz na nakrętkach kół co uniemożliwiło nam otrzymanie punktów za tą konkurencję.

Wyjazd na zawody w Holandii był ciężkim sprawdzianem, z którego wyciągamy wnioski przygotowywacz pojazd na kolejne zawody Formula Student Czech Republic odbywające się już 13 sierpnia.

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądały nasze zmagania na torze w czsie Endurance możecie zobaczyć nagranie live pod adresem: https://youtu.be/o3xFCzOLv6w?t=24340