Politechnika Rzeszowska

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza to jedyna i najstarsza uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce. Na 6 wydziałach działa 25 kierunków studiów. Obecnie na uczelni kształci się prawie 17 tys. studentów. Politechnika Rzeszowska kształci studentów na pilotów lotnictwa cywilnego. Zajęcia z lotnictwa odbywają się w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce, a przygotowanie szybowcowe w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej. Politechnika aktywnie współpracuje z uczelniami w kraju i za granicą m.in. aktywnie uczestnicząc w programie Erasmus. Uczelnia podpisała 49 umów bilateralnych z uczelniami w 23 krajach. Studenci Politechniki Rzeszowskiej mają możliwość odbycia praktyki lub stażu zagranicznego w ramach programu wymiany Erasmus. Po spełnieniu kryteriów formalnych uczelnia wysyła studentów na część studiów lub praktykę do współpracujących instytucji, firm, organizacji w krajach europejskich na okres od 3 miesięcy do 1 roku akademickiego do krajów partnerskich uczestniczących w programie, a także przyjmować studentów z tych uczelni.

Partnerzy

Borg Warner

BorgWarner Poland Sp. z o.o. jest częścią amerykańskiego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów i systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych w pojazdach. Firma specjalizuje się w produkcji turbosprężarek oraz układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych dla branży motoryzacyjnej i obecnie jest liderem w produkcji tych urządzeń w Europie. Zakład produkcyjny zlokalizowany został przy rzeszowskim lotnisku, w miejscowości Jasionka, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym, i jest dziś jedynym zakładem w Polsce, produkującym turbosprężarki na rynek motoryzacyjny, m.in. dla Fiat/GM i Ford. Nowoczesna fabryka, dzięki najwyższemu zaawansowaniu technologicznemu posiada zdolności produkcyjne na poziomie bliskim miliona turbosprężarek rocznie do silników benzynowych i diesla.

Rofa

Od wielu lat firma ROFA jest kompetentnym partnerem wielu gałęzi przemysłu z zakresu transportu technologicznego, automatyzacji, intralogistyki oraz budowy urządzeń specjalnych. Nazwa ROFA jest synonimem jakości, elastyczności i niezawodności. Klientom oferują nie tylko usługi projektowe i wykonawcze, ale również usługi z zakresu planowania i symulacji przepływu materiałów. Grupa ROFA łączy innowacyjność, doświadczenie i wiedzę wysoko wyspecjalizowanych firm członkowskich. Sprawna wymiana zasobów i technologii umożliwia w przypadku już istniejących koncepcji ciągłe poszukiwanie alternatywnych rozwiązań w celu stworzenia najbardziej optymalnych procesów. Koncentrując się na głównej specjalności, tj. transporcie i manipulowaniu ładunkami, są w stanie zrealizować również te najbardziej nietypowe rozwiązania.

Omni3d
Firma OMNI3D jest pierwszym producentem drukarek w technologii FFF, działającą w kraju i zagranicą, oferującą sprzedaż przemysłowych systemów do druku 3D oraz możliwość wynajmu maszyn  przemysłowych wraz z drukiem 3D

Jako firma jest liderem przemysłowego druku 3D, posiada 11 aktywnych resellerów w 15 krajach na całym świecie między innymi w Czechach, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.

ATS

Producent felg marki ATS, Superior Industries jest jednym z największym dostawców felg dla producentów samochodów w Europie. Od ponad 40 lat produkuje wysokiej jakości felgi aluminiowe. W połowie 2017 r. niemiecka Grupa Uniwheels przekształciła się w firmę Superior Industries, posiadającą cztery zakłady felg – jeden w Niemczech i trzy w Polsce. Superior Industries jest głównym producentem felg takich jak RIAL, ALUTEC, ANZIO oraz ATS

RSI

Narodowe/regionalne strategie badań i innowacji na rzecz inteligentnej specjalizacji (RIS3) to
zintegrowane, lokalnie definiowane programy transformacji gospodarczej, które spełniają pięć
ważnych kryteriów, a mianowicie:
-pozwalają skoncentrować wsparcie w zakresie prowadzonej polityki i inwestycji na
kluczowych krajowych/regionalnych priorytetach, wyzwaniach i potrzebach w zakresie
rozwoju opartego na wiedzy, włącznie z działaniami związanymi z ICT;
-wykorzystują mocne strony i przewagi konkurencyjne danego kraju/regionu oraz jego
potencjał do osiągania doskonałości;

– sprzyjają innowacjom technologicznym i praktycznym, stymulują inwestycje sektora
prywatnego;
-prowadzą do pełnego zaangażowania interesariuszy, zachęcają do innowacyjności
i eksperymentowania;
– są oparte na obiektywnych danych i dowodach oraz zawierają solidne systemy
monitorowania i oceny

https://rsi.podkarpackie.pl/

Województwo Podkarpackie

Województwo Podkarpackie. Przestrzeń otwarta – na ludzi, na pomysły, na nowe idee. Tutaj żyje się wolniej, ale dostrzega więcej. Tutaj wiemy, co w życiu jest naprawdę ważne. Tutaj urokliwe krajobrazy i pomniki barwnej przeszłości towarzyszą ultranowoczesnym technologiom. 

Podkarpackie – przestrzeń otwarta

Inteligentna Specjalizacja - Motoryzacja

Projekt realizowany jest na podstawie uchwały Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (nr 281/5585/17, z dnia 7 marca 2017 r.) w sprawie decyzji o realizacji projektu własnego „Inteligentne specjalizacje – narzędzie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności województwa podkarpackiego”, w ramach I Osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Projekt stanowi ważny instrument wdrażania przez Samorząd Województwa Podkarpackiego regionalnej polityki innowacyjnej określonej w „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na rzecz inteligentnej specjalizacji (RIS3)”. Projekt wynika także z potrzeby monitorowania, aktualizacji i ewaluacji inteligentnych specjalizacji w regionie.  Stanowi to spełnienie warunku ex-ante dla 1. celu tematycznego w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Cel projektu: głównym celem projektu jest uruchomienie i rozbudowa systemu monitorowania postępów w realizacji „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na rzecz inteligentnej specjalizacji (RIS3)”, a także organizacja procesu przedsiębiorczego odkrywania w ekosystemie gospodarki i nauki.

https://rsi.podkarpackie.pl/proces-przedsiebiorczego-odkrywania/inteligentne-specjalizacje-projekty/

Reskart

RESKART Racing to największy w Rzeszowie halowy tor kartingowy. Tor powstał w 2012 roku na terenie fabryki ZELMER przy ul. Hoffmanowej 19.
Lokalizacja w ścisłym centrum miasta umożliwia dojazd komunikacją miejską, a także ułatwia dostęp do bazy hotelowej.

Cała hala jest ogrzewana, dzięki czemu nawet przy ujemnej temperaturze na zewnątrz, jazda gokartem jest zawsze przyjemna. Klienci oczekujący na przejazd mają dostęp do sali widokowej, jak również do innych atrakcji np. piłkarzyki czy dart.

http://www.reskart.pl/

MESco

Firma MESco jest oficjalnym przedstawicielem ANSYS w Polsce. Dzięki ich wsparciu mogliśmy poddać dogłębnej analizie aerodynamikę naszego pojazdu, a ich doświadczenie okazało się pomocne przy analizie wytrzymałościowej wielu elementów samochodu wyścigowego.

Dremec

Nadanie elementom mechanicznym optymalnej wytrzymałości i stabilności jest głównym celem operacyjnym DREMEC Befestigungselemente GmbH.

Jako uznany producent śrub dystansowych i tulei z metali, tworzyw sztucznych oraz połączeń metal / plastik, mogą pochwalić się ekonomiczną i terminową produkcji elementów mocujących. Ich know-how jest szczególnie poszukiwane tam, gdzie rozwiązanie trudnych problemów z mocowaniem wymaga indywidualnych rozwiązań i gdzie elementy złączne muszą spełniać najwyższe standardy jakości.

Wsparcie firmy Dremec dla naszego zespołu jest nieocenione. Polega ono zarówno na wsparciu produktowym jak i finansowym.

http://www.dremec.de/

CPTrade

CP Trade to uznany polski dostawca urządzeń i rozwiązań do przemysłu. Działają oni w zakresie automatyki przemysłowej i procesowej, elektrotechniki i energetyki, armatury przemysłowej i napędów, pneumatyki i hydrauliki siłowej, narzędzi i spawalnictwa.

Rectus

RECTUS POLSKA Sp. z o.o. – firma założona w 1998 roku, która współpracuje z czołowymi światowymi i europejskimi producentami działającymi w obszarze komponentów przemysłowych, w szczególności automatyki pneumatycznej, systemów złącznych oraz elementów kontroli przepływu.

Lapp

Firma Lapp Kabel jest jednym z największych firm dostarczajacych kabli i akcesoriów kablowych na świecie. Ich kable sprawdzaja sie w zastosowaniach inzynierii mechanicznej, przemyśle samochowowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych raz w instalacjach zasilajacych.

Eba metal

Eba metal oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu obróbki metalu, oferując najwyższe dostępne standardy. Dodatkowo w ofercie firmy znajduje się  wiele zagadnień z dziedziny obróbki rożnych materiałów, spawalnictwa, przygotowania oraz wykończenia powierzchni.

Teknia

TEKNIA Rzeszów Sp. z o.o. to firma z ponad 40-letnią tradycją, dynamicznie rozwijająca się na ryku motoryzacyjnym. Specjalizuje się w produkcji zbiorników: hamulcowych, do spryskiwaczy oraz wyrównawczych. TEKNIA to nie tylko produkcja ale także projektowanie i wykonanie narzędzi do tej produkcji oraz projektowanie procesów produkcyjnych.

 

iParts.pl

iParts.pl to największym w Polsce i najszybciej rozwijającym się sklepie internetowym z częściami do samochodów.

iParts.pl to firma zaawansowana technologicznie, korzystająca z najnowszych i efektywnych rozwiązań informatycznych. Jako pierwsi i jedyni w Polsce wdrożyli międzynarodowy system katalogowania części – TecDoc -Oferując niezawodną identyfikację produktów podczas dokonywania zakupów.

https://www.iparts.pl/

Cadsol

CADSOL Design Polska sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma oraz lider na rynku dostawców oprogramowania CAD/CAM oraz PLM w Polsce. Zespół firmy CADSOL dostarcza usługi dla specjalistycznych obszarów inżynieryjnych i biznesowych. Współpracujemy z największymi firmami z branży motoryzacyjnej, lotniczej, jachtowej, maszynowej i nie tylko.

Ecumaster

Firma ECUMASTER zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń służących do elektronicznej modyfikacji dawki paliwa i kąta zapłonu w silnikach spalinowych przeznaczonych do sportu wyczynowego.

Z produktów firmy ECUMASTER z powodzeniem korzysta wielu zawodników startujących w sportach motorowych takich jak Drifting, Drag Racing, RSMP, czy PPZM.

Kipp

Firma HEINRICH KIPP WERK jest producentem w zakresie technologii mocującej, standardowych elementów maszyn oraz elementów manipulacyjnych. Ich oferta obejmuje 42 000 części, których szybką dostępność gwarantuje centrum logistyczne. KIPP tworzy produkty od początku do końca we własnym zakresie i poddaje je wielokrotnej kontroli zgodnie z systemem zapewniania jakości. Wszystkie cechuje niezawodne działanie, trwałość i krótki czas dostawy

WeldingCrew

Firma WeldingCrew zajmuje się produkcją wyrobów metalowych. Ich zakres usług rozpoczyna się od wyposażenia domowych wnętrz przez akcesoria ogrodowe, balustrady i ogrodzenia po wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe.

W raach współpracy z naszym zespołem WeldingCrew podjęło się zespawania ramy naszego bolidu.

https://www.facebook.com/weldingcrewpl/

LionWrap

Działająca na rynku od kilku lat firma Lion Wrap oferuje zmianę koloru auta czy też oklejenie samochodów.  Każda realizacja traktowana jest z dbałością o szczegóły. Głównym zamysłem jest tworzenie czegoś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju

BAHCO

Firma BAHCO projektuje i tworzy narzędzia i piły, dostosowuje je do potrzeb profesjonalistów, skupiając się na innowacji, najwyższej jakości i ergonomii. Od 165 lat tworzy najbardziej zaawansowane narzędzia na świecie. Aby dostarczyć partnerom produkty najwyższej jakości, wyznają wspólne wartości dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia, jakości i etyki

https://www.bahco.com/pl-pl/about/

https://web.facebook.com/bahcopoland/

SpeedFloor

Speedfloor od ponad 20 lat zajmuje się wykonywanie podłoży i posadzek różnego typu. Posiadają doświadczenie zdobyte zarówno w kraju, jak i za granicą. Realizacje Speedfloor funkcjonują na wielu obiektach mieszkalnych, obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej a także na obiektach komercyjnych różnego typu.

Rymatex
Rymatex Sp. z o. o. istnieje od 2002 roku i działa w branży materiałów ściernych dostarczając produkty najwyższej jakości o bardzo dobrych parametrach technicznych, wytwarzane z włókien szklanych pochodzących od czołowych producentów z Europy i świata oraz spełniające surowe wymogi wynikające z reżimu technologicznego.
Obecnie w firmie produkuje się:
 • tkaniny techniczne z rowingów szklanych
 • siatki z włókna szklanego bez powleczenia
 • siatki z włókna szklanego powleczone żywicą fenolowo-formaldehydową
 • krązki z włókna szklanego powleczone żywicą fenolowo-formaldehydową
 • podkłady pod lamelki

 

http://www.rymatex.com.pl/

Abplanalp

Firma Abplanalp Sp z o.o. to jedna z największych firm w środkowej Europie dostarczająca najwyższej klasy rozwiązania stosowanych w obrabiarkach CNC oferujac przy tym kompleksowe wsparcie techniczne z dziedziny optymalizacji.

DPS Software

DPS Software to firma zajmująca się doradztwem w wyborze optymalnych rozwiązań, projektowaniem, wdrażaniem i zarządzaniem systemami informatycznymi. Firma ta przekazała nam licencję programu Solidworks 2017 i wspiera nas serią szkoleń.

https://www.dps-software.pl/

https://web.facebook.com/DPSSoftwarePL/

Zakład Usług Technicznych

Na rynku jesteśmy od 1991 roku. Specjalizujemy się w produkcji urządzeń, projektowaniem, modernizacją oraz kompleksowym wykonawstwem i montażem linii technologicznych. Urządzenia wykonujemy według potrzeb klienta oraz zgodnie z normami CE.

Oferujemy również wykonanie urządzeń na indywidualne zamówienie świadcząc fachową pomoc naszych projektantów, lub według dołączonych przez klienta rysunków technicznych w formie elektronicznej lub papierowej.

POETON

Firma Poeton Industries Ltd., założona w 1898, to czołowy ekspert w dziedzinie inżynierii powierzchni w Wielkiej Brytanii, oferujący pełną gamę obróbki powierzchni i powlekania dla klientów na całym świecie. Poeton Polska jest najnowszym przedsięwzięciem w Europie, z zupełnie nowym zakładem procesów specjalnych w Dolinie Lotniczej w Rzeszowie.

MTuning

Firma MTuning zajmuje się dystrybucją produktów do tuningu. W zakresie swojego asortymentu posiadają akcesoria m.in do tuningu silników, zawieszeń i układów wydechowych.

https://mtuning.pl/

MetalPol

Metalpol to rodzinna firma działająca w Mielcu od ponad 50 lat. Produkują oni różnego rodzaju sprężyny, kształty z drutu i taśmy, a także klemy akumulatorowe. Od 2008 roku zajmują oni nowoczesny budynek o powierzchni ponad 400m^2, położony w SSE w Mielcu.

Ricardo

Ricardo Software dostarcza zaawansowane wirtualne narzędzia inżynieryjne, wspierane przez zespół ekspertów technicznych, globalnym partnerom z branży motoryzacyjnej, kolejowej, motocyklowej, off-autostrady, obronnej, energetycznej i ochrony środowiska. Najnowocześniejsze oprogramowanie symulacyjne pozwala użytkownikom szybko i dokładnie tworzyć, analizować i optymalizować złożone systemy fizyczne – od wstępnej koncepcji do ostatecznego projektu.

SKF

SKF to wiodący dostawca technologii w skali globalnej od 1907 roku. Zdolność do nieprzerwanego rozwijania nowych technologii i wykorzystywanie ich do konstruowania produktów zapewniających przewagę to główny cel, który osiągany jest dzięki połączeniu praktycznego doświadczenia, zgromadzonego w przeszło czterdziestu branżach, z posiadaną wiedzą, obejmująca najważniejsze platformy technologiczne SKF: łożyska i zespoły łożyskowe, uszczelnienia, technologie sterowania ruchem, obsługę techniczną oraz systemy smarowania.   

SCHROTH

SCHROTH – od ponad 50 lat zajmuje się ich produkcją. Dzięki wiedzy zdobytej podczas wielokrotnych testów zderzeniowych są liderem technologicznym w szelkach wyścigowych i lotniczych, zapewniając bezpieczeństwo czołowym zespołom w kategoriach takich jak : F1, NASCAR, WRC, Porsche czy Dakar Rally.

https://www.schroth.com/en/

MTIMetal

MTIMetal jest firmą stworzoną przez pasjonatów, oferują rozwiązania z dziedzin takich jak malowanie proszkowe, obróbka strumieniowo-ścierna, obróbka CNC, spawanie TIG/MAG. Firma proponuje innowacyjne rozwiązania dla motoryzacji w szczególności dla pojazdów zabytkowych oraz szereg rozwiązań dla przemysłu. Jako profesjonaliści posiadają swojej grupie zakład konstrukcji stalowych oraz  grupę MTIWheels oferująca renowację felg stalowych i aluminiowych

TRW ZF

Koncern technologiczny ZF to światowy lider w dziedzinie techniki układów przeniesienia napędu i zawieszenia oraz technologii bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Firma zatrudnia 146 tysięcy pracowników w około 230 lokalizacjach w prawie 40 krajach na świecie. W 2017 r. sprzedaż firmy ZF wyniosła 36,4 miliardów EUR. Firma ZF jest jednym z największych dostawców w branży przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie.

 

ZF pozwala pojazdom widzieć, myśleć i działać. Firma inwestuje każdego roku ponad sześć procent wartości swojej sprzedaży w prace badawczo-rozwojowe, w szczególności związane z rozwojem wydajnych i elektrycznych układów przeniesienia napędu oraz pozwalające na całkowite wyeliminowanie wypadków. Swoim obszernym portfolio firma ZF ulepsza mobilność i usługi w branży motoryzacyjnej, samochodów ciężarowych oraz w przypadku rozwiązań dla przemysłu.

 

Dział Aftermarket spółki ZF Friedrichshafen AG gwarantuje osiągi i wydajność pojazdów przez cały okres ich eksploatacji dzięki zintegrowanym rozwiązaniom i kompleksowej ofercie produktów ZF. Połączenie uznanych marek, cyfrowych innowacji, spersonalizowanych produktów i usług oraz sieci obsługi na całym świecie sprawiło, że firma ZF jest cenionym partnerem i numerem dwa na światowym rynku obsługi posprzedażowej w branży motoryzacyjnej.

www.trwmoto.com 

APW-Tech

Domeną firmy APW Tech Domeną jest gięcie rur – wyginanie i gięcie CNC Rur aluminiowych – gięcie profili. Wykonują także cięcie rur i profili. W ich ofercie znajdą się także spawanie automatem i robotem. Obszar ich działalności to cała Polska i Europa – a zwłaszcza Kraków – małopolskie, Warszawa – mazowieckie, Poznań – wielkopolskie, Katowice – śląskie, Gdańsk – pomorskie.

http://www.apw-tech.pl/

Conti

Firma CONTI Sp. z o.o. działa na rynku polskim od 1998r.; została wyłoniona ze struktur CONRES-u. Początki firmy to głównie działalność handlowo-usługowa na rzecz przemysłu lekkiego. W 2002 roku firma przechodzi transformacje i zmienia profil działalności na obróbkę mechaniczną. Bazując na bogatym parku maszynowym oraz doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych pracownikach pozyskuje nowych kontrahentów i rozwija asortyment produktów jak również wachlarz świadczonych usług. Z roku na rok obserwujemy ciągły i stabilny rozwój firmy. Nowoczesny system zarządzania oraz wykwalifikowany personel zapewniają wysoką, jakość wyrobów i usług.

http://www.conti.rzeszow.pl/

Eltronika

ELTRONIKA powstała w 1995 roku.
Od początku swojego istnienia firma skupiła się na wybranych grupach podzespołów elektromechanicznych osiągając wysoki poziom specjalizacji w sprzedaży:

 • elementów przełączających
 • sygnalizatorów świetlnych
 • sygnalizatorów dźwiękowych
 • podzespołów wandaloodpornych
 • różnego rodzaju złącz
 • modułów bezprzewodowej transmisji GSM/GPRS, modułów GPS Glonass, modułów radiowych oraz rozwiązań telemetrycznych.
 • systemów kontroli dostępu
 • bezprzewodowych kamer monitorujących

http://www.eltronika.pl/

Bowi

Firma działa na rynku krajowym oraz zagranicznym od 2001 roku jako ceniony polski producent narzędzi malarskich. Nowoczesny park maszynowy, światowe technologie wytwarzania oraz najwyższej jakości surowce gwarantują wysoką jakość produkowanych wyrobów.

Diab

Firma Diab od 70 lat wspiera producentów w tworzeniu bardziej konkurencyjnych i zrównoważonych produktów, oferując wiodące w branży kompetencje wraz z najszerszą gamą mocniejszych, lżejszych i inteligentniejszych materiałów rdzeniowych. Obecnie ich wysokowydajne materiały podstawowe znajdują zastosowanie na całym świecie, w branżach takich jak przemysł morski, lotniczy, energetyka wiatrowa i transport.

https://www.diabgroup.com/

Drukowalscy

Firma drukowalscy.pl została założona w kwietniu 2009r. Dziś oferują oni kompleksową obsługę poligraficzno-reklamową. Świadczą oni usługi w wielu technologiach m.in. druk cyfowy, offsetowy, wielkoformatowy, sublimacyjny. Dodatkowo do każdego zamawianego produktu graficy mogą wykonać profesjonalny projekt graficzny.

Lord Jack

Lord Jack to wyjątkowe miejsce na mapie Rzeszowa, które powstało z połączenia prawdziwej pasji do whisky, sztuki kulinarnej i miłości do Harleya Davidsona. Restauracja Lord Jack to klimatyczne i wyjątkowe miejsce, doskonałe na rodzinne obiady, wyjścia z przyjaciółmi, spotkania biznesowe oraz imprezy okolicznościowe.

Harley-Davidson

Harley-Davidson Rzeszów to największy oficjalny salon sprzedaży oraz serwis tejże marki W Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej oraz salon wystawowy motocykli typu custom firmy Game Over Cycles. W salonie GOC można się zapoznać z obecnie realizowanymi projektami, a także obejrzeć najbardziej znane customowe motocykle stworzone przez podkarpacką ekipę, które zdobywały nagrody na najważniejszych konkursach w branży. W rzeszowskim salonie jest wystawiony m.in. zbudowany we współpracy z zespołem Behemoth, a szczególnie jego liderem Adamem Nergalem Darskim mroczny i potężny Behemoth Bike czy The Recidivist – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl, który do tej pory zdobył osiem międzynarodowych nagród i był opisywany w prasie na całym świecie.

Świece zapłonowe

Firma Świece zapłonowe powstała w wyniku potrzeb rynku i głównie skierowana jest do klienta bezpośredniego. Zajmujemy się ściśle określaną i wąską grupą asortymentową. W ich ofercie aktualnie znajduje się asortyment liderów rynku czyli firm NGK, BOSCH, BRISK, DENSO, CHAMPION oraz BERU. Aby zapewnić różnorodność oferty planowane jest rozszerzenie asortymentu o kolejnych producentów.

https://swiece-zaplonowe.pl/

Galeria - Pracownia Stare Kino

Galeria – Pracownia „Stare Kino” to wyjątkowe miejce w Bieszczadach, które zajmuje się rękodziełem i sztuką głównie związaną z ceramiką i malarstwem, ale również skupia ponad 60 artystów z całego Podkarpacia.

Dzięki współpracy z Galerią „Stare Kino” nasz zespół może pochwalić się własnoręcznie robionymi magnesami z naszym logotypem oraz przypinkami.

https://www.facebook.com/starekinobieszczady

Creative Space

Misją Rzeszów Creative Space jest stworzenie środowiska, w którym możliwe stanie się starcie połączonych sił ambicji i kreatywności ludzi młodych oraz doświadczenia Mentorów z rzeczywistymi potrzebami światowego rynku – miejsca, w którym jego użytkownicy będą mogli realizować wielkie idee, rozwijać swoje pasje i umiejętności, ale także stawiać pierwsze kroki na trudnym pograniczu nauki i biznesu.

https://creativespace.pl/

Igus

Nasz świat jest w ruchu od początku czasu. Postęp techniczny sprawia , że nasze maszyny są coraz szybsze, a ich ruchy coraz bardziej precyzyjne. Stwarza to nowe wyzwania w odniesieniu do komponentów maszyn. Już w 1964 r. Günter Blase, który założył firmę igus, wpadł na pomysł opracowania produktów do ruchu z wysokowydajnych polimerów o niskim zużyciu. Dziś nazywają się motion plastics. Produkty motion plastics przynoszą również poprawę z punktu widzenia ochrony środowiska. Ocena cyklu życia produkowanych tworzyw sztucznych jest dobra. W procesie produkcyjnym stosuje się 50 % mniej oleju mineralnego niż w przypadku podobnych produktów ze stali i 70% mniej niż w przypadku aluminium. Biorąc pod uwagę 54,4 miliarda ton smaru, który co roku trafia do środowiska, bezsmarowe tworzywa sztuczne od igus przyczyniają się do ochrony środowiska.

 

 

https://www.igus.pl/

EKPO
EKPO Sp. z o.o. Sp. k. powstała z przekształcenia firmy Narzędziowy24.eu (www.narzedziowy24.eu) z początkiem 2017 roku.

 

Jest nowoczesną, dynamiczną firmą handlową o ugruntowanej pozycji w branży przemysłowej. Specjalizuje się w dystrybucji optymalnie dopasowanych, kompleksowych rozwiązań i produktów dla podmiotów z segmentu kluczowych gałęzi przemysłu.

 

W swoich działaniach uwzględnia specyfikę produkcji klienta i oferuje indywidualne rozwiązania będące w stanie zaspokoić nawet najwyższe wymagania. Priorytetem firmy jest dostarczanie klientom najwyższej jakości towarów. Współpracuje z najlepszymi producentami na rynku krajowym i zagranicznym w celu zapewnienia kompleksowej oferty handlowej. Pomaga utrzymywać ciągłość produkcji, ruchu maszyn i linii technologicznych. Organizuje proces zakupowy, logistyczny oraz magazynowy produktów od producenta do ostatecznego użytkownika.

Celem firmy EKPO oraz ambicją wszystkich jej pracowników jest profesjonalna obsługa nastawiona na indywidualne podejście do każdego z naszych klientów.

Rozumiejąc realia nowych wyzwań, przed którymi stają firmy produkcyjne ciągle poszerzają ofertę produktową, którą kierują do swoich odbiorców.

 

https://ekpo.pl/pl

Narzędziowy24.eu

Dewizą sklepu Narzędziowy24.eu jest uzyskanie satysfakcji klientów. Jakość jest niezwykle istotnym elementem w branży przemysłowej. Wychodząc naprzeciw potrzebom rozwijającego się rynku e-commerce nasz Partner prowadzi profesjonalny, nowoczesny sklep internetowy pod domeną www.narzedziowy24.eu.

Posiadają szeroką ofertę artykułów z kategorii: narzędzia dynamometryczne, narzędzia pneumatyczne, narzędzia pomiarowe, narzędzia ręczne, narzędzia skrawające, narzędzia ścierne i tnące, narzędzia nieiskrzące i wiele akcesoriów oraz dodatków, które ułatwiają i wspomagają pracę zakładów przemysłowych, warsztatów, narzędziowni, fabryk itp.

Oferowany przez firmę asortyment jest propozycją różnorodną i obszerną, dlatego jesteśmy przekonani, że w ich ofercie każdy zakład produkcyjny oraz profesjonalny majsterkowicz znajdzie coś interesującego i wartościowego.

Operatorem sklepu jest EKPO Sp. z o.o. Sp. k.

https://narzedziowy24.eu/

Pferd

Pferd-VSM to spółka joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działają od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd oraz VSM. Firma oferuje ponad 7500 innowacyjnych rozwiązań do obróbki powierzchni oraz cięcia materiałów opracowanych w formie podręcznika narzędziowego WZH22.

Concise Software

Concise Software to niemiecki software house z siedzibą w Rzeszowie, który buduje dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania web, mobile oraz blockchain. Naszymi klientami są zarowno startupy jak i klienci korporacyjni. Tworzymy aplikacje od zera oraz zajmujemy się utrzymaniem już działających aplikacji. Jesteśmy zespołem 50 entuzjastów nowych technologii, którzy są gotowi rozwinąć Twój projekt!

Dostarczamy pełen zakres kompetencji w takich dziedzinach jak web (node.js, Angular,js, React.js), aplikacje mobilne (Java, ObjectiveC, Swift, Kotlin) oraz technologia blockchain (Ethereum, Corda, Solidity, Go). Ponadto posiadamy w zespole osoby odpowiedzialne za testowanie, zarządzanie projektem, design produktów oraz interfejsku użytkownika.

Dodatkowo w swojej ofercie posiadamy rozwiązania cloud od Ubuntu ((jesteśmy partnerem technicznym firmy Canonical).

https://concisesoftware.com

Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej

Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, powołana została w 2001 roku. W skład Rady Fundacji wchodzą firmy, instytucje i osoby fizyczne z naszego regionu.

Fundacja została powołana do podejmowania, prowadzenia i popierania wszelkich działań zmierzających do rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, a także do wspomagania i promowania inicjatyw i osiągnięć naukowych w zakresie nauk technicznych i społecznych.

Wspierali nas:

Kemppi
Kemppi, czyli pionier branży spawalniczej. Kemppi to firma, która od 1949 roku jest w pełni oddana tworzeniu doskonałych rozwiązań spawalniczych zarówno do trudnych zastosowań przemysłowych jak i do aplikacji.
https://www.kemppi.com/pl-PL/

https://web.facebook.com/kemppipolska/?fref=mentions 

Motul Polska

Motul to światowej klasy, francuska firma specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości środków smarnych wprowadzając swoje technologiczne innowacje do prawdziwych produktów dla motoryzacji. Oleje do silników benzynowych, turbodoładowanych, z katalizatorami, oleje przekładniowe, płyny hamulcowe, produkty do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów, motocykli, maszyn rolniczych i budowlanych – wszystkie te produkty znajdują się w ofercie MOTULa.
https://www.motul.com/pl/pl
https://web.facebook.com/MotulPolska/?fref=mentions

Prema

PREMA SA jest wiodącym, na polskim rynku, dystrybutorem asortymentu utrzymania ruchu dla przemysłu. Naszym Partnerom dostarczamy produkty związane z przeniesieniem napędu (łożyska, pasy, łańcuchy, sprzęgła i przekładnie), narzędzia warsztatowe i analityczne, chemię przemysłową, oraz wiele innych.

PREMA SA działa w oparciu o optymalne zarządzanie gospodarką magazynową oraz systemami produkcyjnymi zgodnie z metodą Just-in-Time (JIT). W najprostszy sposób można ją opisać jako prowadzenie takiego systemu dostaw, aby dostarczać tylko to, co jest potrzebne, wtedy, kiedy jest potrzebne i dokładnie tam gdzie jest potrzebne.

Safe Drive Academy

Toruńska Akademia Jazdy działa od 2001 roku. Założycielem i właścicielem jest licencjonowany kierowca rajdowy Bogusław Bach, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Motorowego Doskonalenia Technik i Bezpieczeństwa Jazdy. Akademia powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w dziedzinie podnoszenia kwalifikacji kierowców. Jest jedną z nielicznych tego typu szkół w Polsce. Zrzeszoną w Polskim Stowarzyszeniu Motorowym oraz Polskim Związku Motorowym, TAJ stworzyła wzorcowy program szkoleniowy oparty na doświadczeniu podobnych ośrodków w Niemczech, Austrii i Szwecji.

Alucar

Nasza profesjonalna oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które szukają rzetelnego i doświadczonego producenta nadwozi do samochodów dostawczych i ciężarowych, bez względu na ich markę. Nasza firma od początku rozpoczęcia swojej działalności, zajmuje się również adaptowaniem nadwozi oraz produkcją przyczep. Priorytetem naszej działalności jest nie tylko profesjonalizm oraz satysfakcja naszych klientów, ale również poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w zakresie wykonywanych przez nas usług. Dzięki temu, możemy zaproponować zainteresowanym naszą ofertą potencjalnym klientom, ciekawe rozwiązania techniczne, dzięki którym produkujemy zabudowy, które są doskonałej jakości, a tym samym spełniają warunki, do których spełnienia obligują je przepisy ruchu drogowego. Dla osób, których działalność związana jest z przewożeniem żywności, istotną informacją będzie fakt, że wykonane przez nas zabudowy, posiadają odpowiednie certyfikaty, które pozwalają na ich kontakt z żywnością. Każda nasza realizacja, zgodna jest z nawet najbardziej oryginalnymi i restrykcyjnymi wymogami importerów. Najlepszym dowodem na jakość naszej pracy jest wieloletnie doświadczenie w produkowaniu nadwozi samochodowych, których cechą charakterystyczną jest niska masa własna, wyjątkowa trwałość oraz estetyczne wykonanie.

Ciech Sarzyna

CIECH Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) oraz żywic. Pełen asortyment wyrobów obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Firma, poza europejskimi, obsługuje także rynki w Azji i Australii.

BFG

BFGracing zajmuje się profesjonalnym serwisem oraz tuningiem amortyzatorów. Wiedza i fachowość zostały docenione przez czołowych zawodników na najbardziej prestiżowych imprezach. Pracując z najlepszymi sportowcami w danej dziedzinie zdobywają cenne doświadczenie którego używają przy zawieszeniu.

Metrica

Metrica jest sprawdzonym wieloletnim dostawcą usług wzorcowania przyrządów pomiarowych dla klientów z branż takich jak:

 • Obróbka metali
 • Lotnictwo
 • Przetwórstwo tworzyw sztucznych
 • Przetwórstwo drewna
 • Energetyka
 • Kolejnictwo
 • Producenci sprzętu RTV i AGD
RR Customs

RR Customs to producent zapachów, kosmetyków, dystansów oraz folii samochodowych a także padów polerskich. Równolegle z własnymi produktami, firma oferuje szkolenia z zakresu przyciemniania szyb, oklejania pojazdów foliami czy też auto detailingu.

Wydział Mechaniczno-Technologiczny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis arcu nisi, facilisis ut dictum mattis, efficitur quis nulla. Suspendisse maximus feugiat velit et placerat. Curabitur id finibus dolor. Duis id massa vitae quam aliquet convallis vitae a sapien. In molestie massa at quam commodo, ac convallis enim mattis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Mauris scelerisque eros ac sodales pretium. Fusce a placerat velit, a auctor nulla. Curabitur quis ultricies urna. Duis ante lectus, tincidunt ut aliquet at, cursus non magna. Ut non luctus sem. Etiam auctor, justo sed euismod finibus, erat tellus dignissim dui, ut maximus turpis eros quis tellus. Praesent vel facilisis purus. Ut bibendum magna eu metus maximus sodales. Nam fermentum eros dolor, sit amet pretium massa dignissim ut.

Loctite

Loctite to firma oferująca doskonale działające kleje, uszczelniacze i powłoki, które od lat cieszą się zaufaniem inżynierów. Firma wie jak ważne i trudne jest zapewnienie niezawodności, bezpieczeństwa i trwałości, dlatego stosują rozwiązania dokładnie dobrane do potrzeb klienta. Ciągłe innowacje powodują, że produkty firmy Loctite są wykorzystywane przez producentów z branży motoryzacyjnej do produkcji pojazdów, a także do samochodów wyścigowych na całym świecie. Dbają o bezproblemowe i wydajne działanie naszego projektu oferując nam produkty najwyższej generacji. Mamy praktycznie nieograniczone możliwości łączenia materiałów.

http://www.loctite.pl/homepage.htm

https://web.facebook.com/Loctite/?fref=mentions

FMIC

Firma FMIC istniejaca od 2009 roku od samego początku stawiała największy nacisk na jakość oferowanych produktów wraz z stała dostępnością.

Od wielu lat blisko współpracuje z czołowymi firmami tuningowymi, wprowadzając własną linie sygnowana logiem FMIC.EU i oferująca produkty o najwyższej jakości przeznaczone do profesjonalnego zastosowania.

Textreme

Oxeon to firma stojąca za tkaninami węglowymi TeXtreme. Oxeon ma siedzibę w Borås, niecałą godzinę podróży z Göteborga na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Dzięki pobliskiemu lotnisku firma ta ma łatwy dostęp do klientów na całym świecie

Calspan

Calspan Corporation to firma naukowo-technologiczna założona w 1943r. jako część Laboratorium Badawczego Curtiss-Wright Airplane Division w Buffalo w stanie Nowy Jork. Calspan składa się z czterech głównych jednostek operacyjnych: badań lotów, badań transportu, nauk lotniczych i kosmicznych oraz badań zderzeniowych.

Avon

Avon to firma produkująca najwyższej jakości opony do wszelakich samochodów, motocykli, vanów czy przyczep. Dziś ponad stuletnie doświadczenie w produkcji opon połączone zostało z najnowszą technologią projektowania i produkcji. Jeżeli szukasz opon które sprawią że jazda będzie przyjemnością a nie obowiązkiem, zapytaj o Avon.

Finansowanie ze środków:

Aktualności

Newsy

Media

Zespół

Dołącz do zespołu

Bolidy

Sponosrzy

Zostań sponoserm

Obecni sponorzy

Kontakt

Polityka prywatnośći

Śledź nas na: